#2016-06-13 08:35:00 

polarnik

Użytkownik

Witam. Planujemy wyjazd na Kretę. Ja, żona i syn w wieku wczesnoszkolnym. Chcemy zarezerwować pobyt w hotelu, który ma być naszą bazą wypadową do zwiedzania. Moje pytanie: Co warto zwiedzić na samej Krecie i ile trwa wyprawa na ląd - chcemy też zwiedzić Ateny.
#2016-06-13 11:25:40 

bulionowa

Użytkownik

Na ląd sie płynie około 10 godzin, tak więc jeśli chcecie zwiedzać Ateny musicie też gdzieś w okolicy mieć nocleg, oczywiście istnieje opcja z noclegiem na promie. Genralnie na wczasy Kreta jest świetnym miejscem, byłam tam z rodzicami na ostatnich naszych wspólnych wakacjach i mam cudowne wspomnienia. Myśmy podzielili sobie wyjazd, to znaczy dwa tygodnie mieszkaliśmy na lądzie - okolice Aten - i z hotelu jeździliśmy sobie na zwiedzanie (to było przez PrestigeTravel chyba załatwiane - wycieczka z biurem objazdowa), a trzeci tydzień spędziliśmy właśnie na Krecie w ramach odpoczynku po intensywnym bieganiu po zabytkach. ;)
#2016-06-13 13:15:30 

uzurpatorka

Użytkownik

Byłam na Krecie w zeszłym roku. To jedna z popularniejszych wysp, ale wcale nie jest to odczuwalne jeśli wybierzesz hotel w mniejszym kurorcie - wcale nie ma wielkich tłumów. Polecam wam na Krecie zobaczyć Jaskinie Dikti (powinno się synowi spodobać), no i pałace minojskie (Knossos).
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015