#2017-05-23 00:11:58 

Anana_Kofana

Użytkownik

Tak jak w temacie. Waszym zdaniem, które niepubliczne przedszkole językowe w Poznaniu jest najlepsze? Oczywiście chodzi mi o przedszkole z angielskim.
#2017-05-23 01:58:18 

gochalady

Użytkownik

Przecież współcześnie praktycznie w każdym przedszkolu dzieci uczą się angielskiego. Czy chodzi ci o przedszkole, w którym wychowawczynie mówią do dzieci tylko po angielsku?
#2017-05-23 04:53:53 

Anana_Kofana

Użytkownik

Niekoniecznie. Po prostu szukam przedszkola, gdzie jest dużo angielskiego, gdzie mam pewność że moje dziecko się czegoś nauczy. Jak już płącę to chcę żeby to były dobrze wydane pieniadze.
#2017-05-23 06:38:56 

uzurpatorka

Użytkownik

Nauka małych dzieci różni się od nauki dzieci w wieku szkolnym, także nie mozna oczekiwac porównywalnych efektów. Dla przykładu to przedszkole http://www.przystanekmontessori.pl/ bazuje na metodzie nauczania Montessori, gdzie nauczyciel nie narzuca swojego programu, tylko dziecko uczy się tego, co je w danym momencie interesuje. Pomimo tego przedszkole przez wielu rodziców uznawane jest za najlepsze przedszkole anglojęzyczne w Poznaniu, bo dzieci stale mają tu kontakt z językiem angielskim i się go chcąc nie chcąc uczą.
#2017-05-23 07:11:27 

Anana_Kofana

Użytkownik

Wiem, że inaczej wygląda nauka przedszkolaka, a inaczej 10-latka. Mimo wszystko chciałabym mieć jakaś gwarancję, że dziecko czegoś nauczy się w przedszkolu.
#2017-05-23 07:45:45 

wietrzna

Użytkownik

Zasada jest taka, że kontakt z językiem obcym w młodszym wieku przekłada się na łatwiejszą naukę tego języka później w szkole. To jest udowodnione naukowo, więc warto oswajać dziecko z językiem od najmłodszych lat.
#2017-05-23 09:12:23 

technofob

Użytkownik

a moim zdaniem to nie ma zadnego znaczenia, ja zawsze mialem klopot z nauka jezyka obcego, ale sie w koncu zmobilizowałem, posiwecilem na nauke i 2 lata i teraz mowie juz plynnie
#2017-05-23 11:06:32 

wietrzna

Użytkownik

No wiadomo, że wszystkiego można się nauczyć, jak się poświeci odpowiednio dużo czasu, ale uwierz, jak oswoisz się z językiem obcym w dzieciństwie, to późniejsza nauka jest dużo łatwiejsza. Dlatego takie przedszkola z rozszerzonym angielskim cieszą się dzisiaj tak dużym powodzeniem.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015