#2017-11-26 22:50:21 

Kubańczyk

Użytkownik

Przede mną budowa domu i trochę się tym stresuję. Obecnie jestem na etapie wybierania projektu i zaciekawiły mnie domy szkieletowe. Rzadko się je u nas spotyka, przynajmniej w moich stronach a wydają się być ciekawą i tańszą alternatywą dla domów murowanych. Co wy o tym sądzicie?
#2017-11-27 01:00:53 

bulionowa

Użytkownik

Stawiałam dom murowany, po trzech latach od wprowadzenia ściany popękały i obsiadł cały strop. Obecnie na pewno bym się zdecydowała na szkieletowca, jest tańszy a wytrzyma tyle co murowany.
#2017-11-27 03:30:37 

Kubańczyk

Użytkownik

Słyszałem, ze dom szkieletowy jest tańszy w postawieniu nawet o 20-30 procent. Ale martwi mnie to, że konstrukcja jest z drewna. I obawiam się że w naszym klimacie się nie sprawdzi.
#2017-11-27 04:35:48 

polarnik

Użytkownik

Ja mam szkieletowca od 10 lat. Przekonał mnie do niego mój dziadek, który był marynarzem i zapewnił że skoro konstrukcja drewniana się sprawdza w surowszych od naszego klimatach skandynawskich, to tu też nie ma się czym przejmować i miał racje. Dom jest ciepły, klimatyczny i do tego oddycha.
#2017-11-27 06:47:46 

lity_piasek

Użytkownik

My z żoną i dzieciakami przeprowadziliśmy się kilka miesięcy temu do naszego świeżo postawionego szkieletowca i jestem zachwycony. W żadnym domu w którym mieszkałem powietrze nie było tak suche i czyste, a do tego rzeczywiście domy szkieletowe drewniane powstają w kilka miesięcy i to z wykończeniem pod klucz. Dodatkowo są tanie i w postawieniu i utrzymaniu. Dom stawiał producent domów szkieletowych http://ratajewski.com.pl/ i to głównie dzięki niemu budowa poszła tak szybko, bo nie musiałem się martwić, ani o materiały budowlane, ani o wykonanie, bo wszystko było perfekcyjnie dopilnowane. I co mi się podoba, to to, że nie zniszczyli zagospodarowanej już działki.
#2017-11-27 08:47:51 

Kubańczyk

Użytkownik

Tez bym się chyba decydował na producenta, bo sam się na tym nie znam. A dużo ci wyszło za postawienie szkieletowca?
#2017-11-27 09:43:36 

lity_piasek

Użytkownik

Właśnie nie, budżet był skromny, ale daliśmy radę. Więcej byśmy wydali na zakup mieszkania. Na stronie producenta jest cennik, także możesz sprawdzić jak to wyniesie u ciebie, albo zapytać o wycenę.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015